Jmenuji se Anita Makolli, renovuji starý nábytek s myšlenkou na recyklaci staršího nábytku, kterému dávám nový život, do kterého by se člověk znovu zamiloval.

V roce 2011 jsem natřela svůj první kousek, byla to má starožitná toaletka. Doma jsem našla pár akrylových barev a pustila jsem se do díla a tvoření. Vůbec jsem nevěděla jak dělat tahy, kolik dát na plochu barvy, prostě takové to první snažení. Také tak toaletka dopadla 🙂 Na několika místech stékance barvy, no co si budeme povídat, nevypadalo to výstavně. Aby to nebylo málo, časem nevhodně zvolená barva změnila odstín a tak má první „renovace“ skončila.

Během dalších roků jsem své tvoření vychytávala a natřela jsem pár poliček a dalších drobných věcí…

Nábytek od Anyt

Pokračování mých renovačních tužeb se vrátilo kolem roku 2015, kdy jsem již pár let vlastnila starý dům. Když jsem si prohlížela nábytek, který měl nejlepší léta již za sebou, tak mě opět napadlo mu dát nový život, místo abych ho vyhodila. Zkusila jsem znovu po letech renovaci botníku a hned měl úspěch. Také je to dodnes i pro vás jeden z nejoblíbenějších kousků ze všech a dělá mnoha z vás radost.

Nyní jsem ve fázi kdy mám již vyzkoušenou řadu barev, které skvěle drží, také techniku pro vytváření různých motivů, doplňků a všeho, abych mohla být s mým výsledkem spokojená. I tak se ale stále učím novým technikám a baví mě posouvat tuto moji oblibu dál a dál.

Mé kousky jsou originální ruční úprava a také věřím, že stromům a životnímu prostředí můžeme pomoci i takovou věcí jako je restaurováním starého/použitého nábytku. I z toho důvodu se snažím o využívání barev, které přírodě neublíží.

Pokud Vás můj příběh zaujal a rádi byste nějaký kousek, který v nabídce není, nebo máte vlastní a chcete ho upravit, ozvěte se mi. Ráda se Vám budu věnovat. Možnosti kontaktování